Şişli Escort

PRENS PHILLIP HAYATINI KAYBETTİ

Buckingham Sarayı’nın resmi sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, “Majesteleri Kraliçe, çok sevdiği kocası Edinburgh Dükü Majesteleri Prens Philip’in ölümünü büyük bir üzüntüyle duyurdu. Majesteleri bu sabah Windsor Kalesi’nde huzur içinde vefat etti” denildi.

İngiltere Başbakanı Boris Johnson yaptığı açıklamada; “Kraliyet Ailesi ve monarşinin ulusal hayatımızın dengesi ve mutluluğu için tartışmasız hayati bir kurum olarak kalması için yönlendirilmesine yardımcı oldu. Prens Philip, Birleşik Krallık’ta, İngiliz Milletler Topluluğu’nda ve dünyanın her yerindeki nesillerin sevgisini kazandı” dedi.

It is with deep sorrow that Her Majesty The Queen has announced the death of her beloved husband, His Royal Highness The Prince Philip, Duke of Edinburgh.

His Royal Highness passed away peacefully this morning at Windsor Castle. pic.twitter.com/XOIDQqlFPn

— The Royal Family (@RoyalFamily) April 9, 2021

Prens Phillip , Kraliçe olmadan beş yıl önce 1947’de Prenses Elizabeth ile evlendi ve Britanya tarihindeki en uzun süre hizmet veren kraliyet eşi oldu.

Mart ayında tedavi için bir ay hastanede kalmıştı. Londra’da St Bartholomew’s adlı hastanesinde önceden var olan bir kalp rahatsızlığı için bir ameliyat geçiren Prens Phillip geçtiğimiz günlerde taburcu olmuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir